Paylaşım : BGR Filo    06.06.2020 0 Yorum

Elektrikli Araç Kiralanır Mı?


Kiralık olarak sıralanan araçların yakıt tipleri açıkça ifade edilmiştir. Yakıt tipi olarak benzin ile dizel seçenekleri yaygın halde. Son dönemde elektrikli araçlar da sorgulanır hale geldi. Şöyle ki:

 • Elektrik motorları üzerinden sürüş keyfinin yaşanması sağlanır.
 • Karbon emisyonunu en aza indiren araçlar gözler önüne serilir.
 • Hava kirliliğine karşı üretilen araçlar sektörde ki yerini almıştır.

Ancak filo kiralama alanında henüz yaygın hale gelmediğini belirtmek gerek. İlerleyen zamanlarda talepte göre eklenmesi bekleniyor. Yoğun talebe karşılık araçlar şekillenir ve gözler önüne serilir. Örneğin BGR Filo müşterilerin isteklerini dikkate alarak araçlarını temin etmeye özen gösterir.

Filo Kiralık Araç Listesi

Filo kiralama için özenli bir şekilde liste hazırlanmış ve tüm detaylar ifade edilmiştir. Araçların özelliklerinden fiyatlarına kadar pek çok hususu dikkate almanız mümkün olacaktır. Başta marka ve model arayışında olanlar için:

-Marka: Volkswagen, Fiat, Renault ve Peugeot şeklinde markalar sıralanmıştır. Müşteriler ihtiyaçları üzerine aralarından istediğini seçmekte özgür. Hepsinin görselleri sergilendiği için de zevkinize ve ihtiyacınıza göre tercihte bulunmanız uzun sürmeyecektir.

-Sınıf: Dikkate alınan bir diğer husus araçların sınıfı oluyor. Mesela ekonomik, orta ya da lüks şeklinde hepsi gözler önüne serilmiştir. Herkes kendi bütçesine göre tercihte bulunma hakkına sahip. Hepsine dair aylık fiyatlar sıralandığı için de işiniz uzun sürmeyecektir.

Filo Kiralık Araç Özellikleri

Uzun dönem kiralamaya uygun olan araçlara ilişkin tüm merak edilenler sıralanır. Filo kiralama yapmak isteyenler ilk etapta marka ve model araştırmasına geçiyor. Ancak bunların yanı sıra:

 • Motor gücü ve yakıt türü gibi tüm detaylar dikkate alınabilir.
 • Kasa sedan ya da hatcback şeklinde tercih edilebilir.
 • Vites ve güç arkasından gelen temel özelliklerdir.

Tüm bu detayları dikkate alan müşteriler kendi isteklerine ve ihtiyaçlarına göre tercihte bulunma hakkına sahip. Mesela kimisi ticari kimisi hatcback şeklinde kasa tercihinde bulunur. Şirketlerin yaptıkları işe bağlı olarak bu yönde seçimini yaptığı açık durumda. Neticesinde şirket bütçesine göre tercihte bulunmaları uzun sürmez.

Filo Kiralama Kampanyaları

Gerek rezervasyonlara gerekse kiralama sürelerine göre zaman zaman kampanyalar uygulanır. Kampanyalardan belirtilen şartlara uygun olan vatandaşların faydalanmaları mümkün olacaktır. Mesela BGR Filo bazı araçlara özel olarak zaman zaman kampanyalarını sergiler ve avantajlı gelir.

%20 hatta %50 gibi ciddi oranlardan kampanyaların sıralanması dikkatlerden kaçmıyor. Müşteriler daha avantajlı olacakları için önce kampanyaları sorguluyor. Neyse ki çağrı merkezlerini 7 gün 24 saat arayabilir ve tüm bu detaylara netlik kazandırabilirsiniz.

Uzun Dönem Araç Kiralama Rezervasyonu

Filo kiralama internet üzerinden başvurulara geçebilir ve kısa süre içerisinde rezervasyonu tamamlayabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi BGR Filo tarafından tüm ihtiyaçlara ve zevke uygun olacak şekilde araçlar sıralanır. Aralarından dilediğinizi seçmeniz beklenir. Bunun için:

 • İnternet sitesinden başvuru formunu doldurmak gerekir.
 • İlgilendiğiniz aracı ve varsa özel mesajınızı belirtmeniz beklenir.

Girilen iletişim bilgileri üzerine anında arama gerçekleşir. Çağrı merkezi kiralayacağınız araca ilişkin tüm merak ettiklerinizi sıralar. Örneğin yakıt tipinden km detaylarına kadar her türlü husus ele alınır. Beraberinde:

 • Kiralayacağınız süreyi ifade etmeniz gerekir.
 • Belirtilen süreye göre kiralama bedeli ifade edilir.

Kiralama hizmetleri avantajlı olmanıza katkı sağlar. Çünkü kiralık araçlara ilişkin ekstra bir kasko ya da periyodik bakım ödemesi yapılmaz. Tüm bu ödemeler filo kiralanan şirkete aittir. Yani şirket bütçesini düşünenlerin ilk tercihi filo kiralama üzerine oluyor.

Filo Kiralama Masrafları Nelerdir?

Herhangi bir ek masraf içermediği açık durumda. Sadece belirtilen süre kadar kiralık bedeli talep edilir. Bunun haricinde ki masraf ise şirket bünyesinde toplanır. Yani BGR Filo ek masrafları üstlenir ve müşterilerin bu yönde ödeme yapmasını beklemez. Mesela:

 • Lastik değişimi
 • Muayeneler
 • Periyodik bakımlar
 • Vergiler vb.

Yıl içerisinde tüm bu ek masraflar ciddi bir tutara ulaşır. Bu tutarı kiralama neticesinde ödemeniz gerekmez. Masraflar kiralama yapan şirkete aittir. Sonuç olarak kiralayan şirketler sadece kira bedelini temin ederek avantajlı hale gelir.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*