Paylaşım : BGR Filo    06.06.2020 0 Yorum

Filo Kiralama Fiyatları Ne Kadar?


İşletmelerin ulaşım sağlamak için ihtiyaç duydukları arazi araçları, ticari araçlar ve ekonomik araçlar filo hizmeti ile karşılanmaktadır. Araçların satın alınması için maliyetin olmaması ve yatırım riski olmaması açısından filo kiralama avantajlı bir seçenektir.

Filo Kiralama Fiyatlarına Neler Dahildir?

Küçük ve büyük işletmelerin tamamı ulaşım araçlarına ihtiyaç duymaktadır. Araçların satılması maliyetli olduğu gibi sigorta ve güvence gibi işlemler de zaman kaybına sebep olmaktadır. Bu nedenle araç kiralama hizmeti daha avantajlı bir seçenek olarak şirketlerin ulaşım ihtiyaçlarını gidermektedir. Araç kiralama filo hizmeti kapsamında araçların bakım giderleri ve kasko gibi ek ücretler firmaya aittir.

Fiyatların belirlemesi aşamasında tercih edilecek araçların markaları ve modelleri gibi seçenekler fiyatlarda değişiklik yaratır. Bu nedenle net bir fiyat belirlenmesi ancak tercihler sonunda olacaktır. Araç kiralama fiyatlarına dahil olan ek ücretler ise seçilen tüm hizmetlerde geçerlidir. Sigorta, kasko giderleri, araçların muayene ücretleri, lastik ücreti gibi tüm giderler filo kiralama fiyatlarına dahildir. Şirketlerin kiralama hizmeti dışındaki giderleri yalnızca aylık ödemeler ve yakıt giderleridir.

Filo Kiralama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Filo araç kiralama hizmeti; ticari araçlar, arazi araçlar, ekonomik araçlar, lüks araçlar ve VIP araçlar gibi alternatifler sunmaktadır. Bu nedenle seçilecek olan araçların markaları ve modelleri fiyatların belirlenmesi aşamasında etkilidir. Araç kiralama filo kapsamında tercih edilen tüm araçlarda bakım giderleri gibi ek ücretler firmaya aittir. Fiyatların net olarak belirlenmesi için şirketlerin tercihlerini yapmalarını gerekiyor.

İşletmelerin araç kiralama için tercih edeceği araçların markası, modeli, kiralama süresi, yakıt tipi kiralama fiyatlarının net olarak belirlenmesini sağlar. Fiyatların belirlenmesi aşamasında belirlenecek kilometre sınırı da fiyatların belirlenmesinde önemli bir etkendir. Sözleşme yaparken belirlenecek olan kilometre sınırının aşılması halinde ek ücret ödenmesi gerekiyor. Bunun dışında aylık belirlenen fiyat ve yakıt giderleri dışında ek ücretler firmaya aittir.

Filo Kiralama Süresi Ne Kadar?

Bireysel olarak ya da kurumsal olarak tercih edilebilecek araç kiralama hizmetinde ekonomik araçlar tercih edebilir ya da ihtiyaçlar doğrultusunda arazi araçları tercih edebilirsiniz. Araç kiralama filo hizmetinde tercih edeceğiniz araç çeşitleri geniş olduğu gibi süre konusunda da ihtiyaçlar dikkate alınmaktadır. Şirketlerin tercih etmek istedikleri araçların modelleri ve sayıları, satın alınmak istenen hizmetler doğrultusunda paketler sunulmaktadır.

Filo kiralama süreleri günlük veya aylık olarak belirlenebiliyor. 12 ay ya da 48 ay gibi sürelerle filo kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Filo kiralama süreleri de fiyatların belirlenmesinde etkili olan bir faktördür. Kiralama süreleri tamamen bireylerin ve kurumların tercihine bırakılmaktadır. Belirlenen süre için işletmeler tercihlerini yaptıktan sonra sözleşme üzerinden kilometre sınırı da belirlenmektedir.

Filo Kiralama Avantajları Neler?

İşletmelerin ihtiyaç duydukları araç sayısı fazla olabiliyor. Bu nedenle tercih edilecek araçların satın alınması maliyetli ve zordur. Aynı zamanda araçların satın alınması, sigorta işlemleri ve kasko gibi işlemler zaman kaybına neden olmaktadır. Araç kiralama filo avantajlarına bakıldığı zaman hem finansal açıda avantaj sağlıyor hem de işletmelerin araç satın alma sürecinde zaman kaybı yaşamasına engel oluyor.

Araç kiralama avantajlarından biri de riskinin yok denilecek kadar az olmasıdır. Satın alma maliyetleri ve yatırım riski firmaya aittir. Bu nedenle araçların ikinci el değerini kaybetmesi gibi durumlar olmadan istediğiniz aracı tercih edebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araçların çeşitli olması, ihtiyaçlara özel paketler sunulması ve sadece aylık ödemeler yapılması şirketler için oldukça avantajlıdır. Filo kiralama hizmeti ile sadece aylık giderler ve yakıt giderlerini ödemeniz yeterlidir.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*