Paylaşım : BGR Filo    07.06.2020 0 Yorum

Neden Uzun Dönem Araç Kiralamalısınız?


Uzun dönem araç kiralama ile firmanız birçok yönden fayda sağlayacak; kaynaklarını verim alabileceği kalemlere kaydıracaktır. Araç satın almak firmalar için ciddi bir maliyet getirir ve bilançolarını da güçsüzleştirir. Günümüzde çoğu şirket bu nedenle filo satın alma yerine kiralama yöntemini seçiyor. Uzun dönem için filo kiralayarak elde edeceğiniz güçlü faydalar var.

Uzun Dönem Araç Kiralama Vergi Avantajı Sağlıyor!

Uzun dönem araç kiralama işlemlerini muhasebe kayıtlarında “Gider” olarak gösterebiliyorsunuz. Kiralama faturalarının aksine araç satın almada böyle bir olanak sunulmuyor; satın alınan araçları kayıtlarda “Gider” olarak gösteremediğiniz için vergide de indirim alamayacaksınız.

Vergiler ile ilgili araç kiralamanın sağladığı avantajlar:

  • KDV avantajı
  • Motorlu taşıtlar avantajı
  • Zorunlu ödemelerin vergilerinde sağlanan avantajlar
  • Araç alma-satma işlemlerinde alınan vergilerin bulunmaması

Uzun süreli olarak araç kiraladığınızda filonuzun kiralama bedellerini “Gider” olarak göstererek, daha güçlü bir şirket bilançosu oluşturabilir; kaynaklarınızı işinizle ilgili verim alabileceğiniz başka alanlara kaydırabilirsiniz.

Kiralama İşlemlerinde İstediğiniz Zaman Aracı Değiştirin!

Uzun dönem araç kiralama yöntemini tercih etmeniz halinde sadece vergilerde değil başka alanlarda da firmanız için yarar sağlarsınız. Örnek olarak araç satın aldığınızda bu aracın değiştirilmesi gerektiğinde birçok işlemle, maliyetle uğraşmak zorundasınız.

İkinci el arabaların satışı ise hem değer düşürme riskine sahiptir hem de vergi ödeme yükü getirir. Bir aracı değiştirmek sizi uğraştıracaktır. Filo kiralama yolunu tercih ederseniz bunların hiçbiri sorun olmaz. Aracınızı ihtiyaç duyduğunuz süre için kiralayabilir ve sonrasında iade edebilir, başka bir araçla değiştirebilirsiniz.

Boşa yapılan harcamalar da böylece ortadan kalkar çünkü yalnızca firmanızın ihtiyacı olduğu kadar araç için kiralama bedeli ödersiniz.

 

Uzun Dönemli Filo Kiralama ile Sabit Taksit İmkanı!

Uzun dönem araç kiralama ile mali açıdan firmanız bir avantaj daha elde eder; sabit ve uzun vadeli aylık ödemeler! Normalde araç satın aldığınızda tek seferde toplu bir nakit yatırımı yapabilir veya finansal kredi çekebilirsiniz. Kredi çektiğinizde faiz ve kur farkları sizi zararlı çıkartabilir. Oysa filo kiralamada enflasyon ve kur farkları yoktur. Sabit aylık ödemeler doğrultusunda uzun vadeli olarak kiralama yapılır.

Uzun vadeli filo kiralamada taksit sayısı ve sabit aylık giderler hem bilançonuzu güçlendirir hem de daha az maliyetler şirket ihtiyaçlarını karşılamanızı sağlar. Araç satın alarak ona yönlendireceğiniz ekstra kaynakları ise daha yararlı olacak alanlara aktarma şansınız olacaktır.

Uzun Dönemli Filo Kiralamanın Operasyonel Faydaları

Uzun vadeli olarak araç kiraladığınızda şirketinizin ihtiyaçlarını daha az masraflı ve güçlü çözümlerle karşılayabilirsiniz. Araç satın alırken kaynaklarınız, yapılacak masraflar sizi kısıtlayacaktır. Araç kiralamada ise her tür araba markası, çeşidi, rengi vb. seçenekleriniz arasına girer.

İşiniz için en uygun olan filoyu maliyetler düşmüş olarak firmanıza kazandırmanız mümkün! Bu da daha verimli kaynak kullanımı anlamına geliyor. Aracı yine ihtiyacınıza göre çok daha kolayca değiştirebiliyorsunuz. Sadece şirket ihtiyacı kadar araca ödeme yapma imkanınız var ve özellikle filo kiralamada büyük avantajlar sağlayabiliyorsunuz.

Bir araç satın alma genelde oldukça masraflı; bir de filo satın aldığınızı düşünün! Filo kiralama işlemine göre maliyetin çok daha yüksek olacağını görmek mümkün. Filo kiralayarak, zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Uzun Vadeli Filo Kiralamada Ekstra Destek Sağlayın!

Uzun dönem araç kiralama için güvenilir firmalardan sağlayacağınız başka destekler de vardır. Müşteri temsilcileri hem kiralama öncesinde hem de sonrasında şirketlere danışmanlık hizmeti sunuyor.

Kaza olması durumunda da kiralama firmaları sorunu hızlıca ve en uygun biçimde çözüme ulaştırıyorlar. Arıza ya da kaza olduğunda yedek aracınız tahsil edilir ve firmanız bu sorun nedeniyle zarara uğramaz.  İşlerinizde araçtan kaynaklı bir aksaklık meydana gelmez.

Servis işlemleri için de destek sağlanır. BGR firması uzun vadeli filo kiralama hizmetinde önde gelen, güvenilir bir şirkettir. Müşteri temsilcileri ile resmi web sitesi üzerinden iletişim kurabilir veya çağrı merkezini arayabilirsiniz. Araç modelleri kısıtlı değildir ve bu alanda ihtiyacınız olan her filo size kısa sürede tahsil edilecektir.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*